GÖÇ-MAT Projesi 2. Yılına Başladı..

 

Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyemiz. Dr. Mana Ece Tuna’nın yürütücülüğünde, TÜBİTAK 1003 “GÖÇ-MAT: Göçmen Çocuklar ile Çalışan Öğretmenlerin Matematik Eğitimi Özelinde Mesleki Niteliklerinin Geliştirilmesi” projesi, ikinci yılına devam etmektedir.

Projede, TED Üniversitesi’nden Dr. Tülin Haşlaman, Ar. Gör. Sinem Sözen, Ar. Gör. Gizem Solmaz, Ar. Gör. Gizem Güzeller ve Ar. Gör. Ayşegül Aracı İyiaydın’ın yanı sıra, University of South Carolina’dan Dr. Elif Karslı-Çalamak, Uluslararası Final Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sinan Olkun, University of Georgia’dan Dr. Martha Allexsaht-Snider, Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden Dr. Şermin Metin ve Neşe Uygun, Ankara Üniversitesi’nden Dr. Aliye Erdem ve Çukurova Üniversitesi’nden Dr. Fulya Memişoğlu araştırmacı olarak bulunmaktadırlar.

Proje kapsamında Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Ankara ve İstanbul illerinde sınıfında göçmen öğrenciler olan okul öncesi, 1, 2, 3, 4. sınıf öğretmenlerine göçmen çocukların matematik eğitimi konusunda, okul-aile-toplum iş birliği çerçevesinde mesleki nitelikler kazandırarak destek olmak ve Türkiye’de göçmenler ile çalışan eğitimciler tarafından kullanılabilecek ve farklı disiplinlere adapte edilebilecek bir eğitim modelini müfredat materyalleri ile birlikte geliştirmek hedeflenmektedir.

Proje ilk yılını başarıyla tamamlamış olup, 2019 Temmuz ayına kadar devam edecektir. GÖÇMAT projeyle ilgili detaylı bilgiye aşağıda bağlantısı bulunan proje web sayfasından ulaşılabilir.

http://gocmatprojesi.tedu.edu.tr/

 

Göçmen Çocuklar ile Çalışan Öğretmenlerin Matematik Eğitimi Özelinde Mesleki Niteliklerinin Geliştirilmesi.
GÖÇ-MAT projesi (215K478) Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenmektedir.

 

ADRES

TED Üniversitesi Ziya Gökalp Caddesi No:48 06420, Kolej Çankaya Ankara

 

 

E-POSTA